Tippsibul-müügiperiood kevad-suve algus

Stuttgarter Riesen 

Üks vanimaid ja tuntumaid sorte maailmas. milline on säilitanud ka meie kasvatajate hulgas suurima populaarsuse. Sibulad on kibeda maitsega, tihedad, hea koore kvaliteediga. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Kasvatab alla ühe sibula, harva ka kaks. Sibulad on keskmise suurusega või suured ( 50 – 90 gr), viljaliha valge. Tugeva pealsekasvu tõttu sobib sort  hästi ka rohelise sibula kasvatamiseks.Sort on varajane, ta säilib hästi ja on hinnalt soodne.

Cupido                    Keskvarajane Stuttgarter-tüüpi hübriidsort, veidi varasem kui Centurion. Sibulad ovaal-ümarad, väga hea saagikus, ilusa koorega. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Sibula sisu on valge ja mahlane ning tihe, viljaliha valge. Kibesibul. Saak valmib ühtlaselt. Sorti saab säilitada pikema aja vältel.

 Corrado

Varavalmiv, varasem kui Cupido. Sibulad ovaal-ümarad, väga hea saagikus, ilusa tugeva koorega. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Sibula sisu on valge ja mahlane ning tihe, viljaliha valge. Sibula kael ei ole väga paks. Kibesibul. Saak valmib ühtlaselt. Sorti saab säilitada pikema aja vältel.

 

Sturon

Keskvarajane sort, milline kasvatab alla ühe sibula. Sibul kujult ümar-ovaalsed, kõrge saagikusega, hea koore kvaliteet. Väga tiheda valge viljalihaga. Sort on Stuttgarter Riesenist 2 nädala võrra hilisem. Kuivsoomus pruunikas-kollane, tugev. Kaelaosa on paks. Kibesibul. Sort sobib säilitamiseks.

 Setton

Sort on võrreldav Sturoniga. Ta on kõrge saagikusega kuid veidi varajasem kui Sturon. Kaelaosa on veidi paksem kui Sturonil. Sort säilib hästi.

 Karmen

Ilus, ümar, punane sibul. Keskvarajane sort. Kuivsoomus hea kvaliteediga. Saagikas. Sobib säilitamiseks. Selleks, et sibulad ei läheks putke, säilitatakse selle sordi tippsibulaid 25 kraadi juures.

  Rosanna – UUS!                          

Hiline sort.Sibulad lapik-ümarad. Kuivsoomus punakspruun, sisevõrud roosad. Omanäoline ja atraktiivne sort. Ideaalse „vanaaegse“ maitsega sort.

 

Snowball

Hiline sort. Uusim valge viljalihaga sort. Väga saagikas. Sort säilib hästi ja tal on ilus kuivsoomus. Sisult on ta valgem kui teised sordid.

 Yellow Moon – UUS!

Varajane šalottsibula (pesasibula) sort, parandatud Golden Gourmet. Kollasekooreline kõrge kvaliteediga pesasibul. Sibul on ümar, säilib hästi, ei lähe kergelt putke, saagikas, kerge kasvatada. Maheda maitsega.

 Biztro – UUS!

Varajane šalottsibula (pesasibula) sort. Parandatud Red Sun. Vürtsika maitsega, tugevakasvuline, ilusa kuju ja kuivsoomusega sort. Kasvatab alla mitu sibulat.